expot situatii pdf

:: sugestii si exemple in utilizarea EasyCont
:: organizarea actelor in EasyCont in functie de profilul firmei
:: solutii contabile si aplicarea acestor solutii in EasyCont
Reguli forum
:: limbajul in acest forum va fi unul civilizat, userii limitandu-se la discutarea aspectelor tehnice si contabile ale programelor Sasorysoft.
:: orice manifestare necivilizata (defaimare, agresiune verbala , injurii , comportament neadecvat, comentarii in afara topicului sau a programelor Sasorysoft, reclama abuziva pentru alte produse sau servicii, prezentarea de produse software care nu sunt proprietatea Sasorysoft, etc...) va duce imediat la stergerea contului userului respectiv si interzicerea accesului acestuia in viitor pe acest forum.
Avatar utilizator
BODOR LEVENTE
Mesaje: 52
Membru din: Mie 26 Oct, 2016 6:23 am
Localitate: TOPLITA
Contact:

expot situatii pdf

Mesajde BODOR LEVENTE » Mie 31 Mai, 2017 5:56 am

Buna ziua.Ar fi de ajutor adaugarea unui buton de export in format pdf pentru principalele situatii contabile (balanta, registru jurnal , jurnale de tva, fise analitice, etc), deoarece sunt situatii cand se solicita la clienti, Anaf, sau Banca din aceste situatii si trebuie sa la listam si apoi sa le scanam pentru a fi in format pdf.

Avatar utilizator
BODOR LEVENTE
Mesaje: 52
Membru din: Mie 26 Oct, 2016 6:23 am
Localitate: TOPLITA
Contact:

Re: expot situatii pdf

Mesajde BODOR LEVENTE » Mie 31 Mai, 2017 6:14 am

Din greseala am trecut solicitarea aici in loc de modulul facilitati noi.

Avatar utilizator
administrator
Administratorul site-ului
Mesaje: 124
Membru din: Mar 18 Oct, 2016 4:41 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: expot situatii pdf

Mesajde administrator » Mie 31 Mai, 2017 9:06 am

Nu este necesar exportul in PDF.
Este de ajuns sa instalati un "printer PDF" (ex: primo PDF , novaPDF , sau alte imprimante PDF gratuite de pe internet).
Cand listati la imprimanta raportul dorit alegeti imprimanta PDF instalata din lista de imprimante si va fi creat un fisier PDF cu raportul respectiv.
:: Sasorysoft :: True software sells itself !


Înapoi la “Utilizare Easycont”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori