Amintire ultimul pret

:: propuneri de modificari / adaugari de facilitate noi in EasyGest
Reguli forum
:: limbajul in acest forum va fi unul civilizat, userii limitandu-se la discutarea aspectelor tehnice si contabile ale programelor Sasorysoft.
:: orice manifestare necivilizata (defaimare, agresiune verbala , injurii , comportament neadecvat, comentarii in afara topicului sau a programelor Sasorysoft, reclama abuziva pentru alte produse sau servicii, prezentarea de produse software care nu sunt proprietatea Sasorysoft, etc...) va duce imediat la stergerea contului userului respectiv si interzicerea accesului acestuia in viitor pe acest forum.
Avatar utilizator
Lebon
Mesaje: 8
Membru din: Lun 24 Oct, 2016 5:25 pm

Amintire ultimul pret

Mesajde Lebon » Vin 14 Apr, 2017 6:31 am

Buna ziua,

Cum putem sa facem sa se aminteasca programul de ultimul pret la acelasi produs pentru un anumit client ?

Mersi

Avatar utilizator
administrator
Administratorul site-ului
Mesaje: 124
Membru din: Mar 18 Oct, 2016 4:41 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Amintire ultimul pret

Mesajde administrator » Vin 14 Apr, 2017 11:04 am

Puteti defini pana la 30 grile de preturi in Nomenclatorul de produse si apoi puteti aloca fiecarui client ce grila de preturi doriti, personalizata.
:: Sasorysoft :: True software sells itself !

Avatar utilizator
Lebon
Mesaje: 8
Membru din: Lun 24 Oct, 2016 5:25 pm

Re: Amintire ultimul pret

Mesajde Lebon » Vin 14 Apr, 2017 11:49 am

Noi avem 120 de clienti cu 45 de produse si toti clienti are diferite preturi. Fiecare data cand vrem sa facem o factura trebuie sa intram in rapoarte sa vedem la ce pret a fost vandut un produs anume. Nu va spun cat de lung este etapa cand avem o persoana nou la facturare.

Arfi perfect daca se amintea programul de ultimul pret intrat la un produs anume pentru orice client.

Avatar utilizator
administrator
Administratorul site-ului
Mesaje: 124
Membru din: Mar 18 Oct, 2016 4:41 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Amintire ultimul pret

Mesajde administrator » Vin 14 Apr, 2017 6:12 pm

Vi s-a raspuns privitor la ce facilitati are programul in acest sens. Topic inchis.
:: Sasorysoft :: True software sells itself !


Înapoi la “Propuneri de modificari si adaugari de facilitati noi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori