COD SPECIAL ACHIZITII SAU LIVRARI INTRACOMUNITARE SERVICII

:: sugestii de facilitati noi in EasyCont
:: propuneri de rapoarte/situatii noi in EasyCont
Reguli forum
:: Sasorysoft isi rezerva dreptul de a nu implementa in programele sale decat sugestiile / cererile de modificari/adaugari pe care le considera oportune
:: Sasorysoft isi rezerva dreptul de a negocia modificarile/adaugarile complexe sugerate de clienti
:: Modificarile / adaugarile GRATUITE vor fi executate in limita disponibilitatii Sasorysoft, daca se considera favorabile pentru structura programelor
:: Va multumim pt sugestiile dstra si va asiguram ca vor fi analizate cu atentie !
Avatar utilizator
BODOR LEVENTE
Mesaje: 52
Membru din: Mie 26 Oct, 2016 6:23 am
Localitate: TOPLITA
Contact:

COD SPECIAL ACHIZITII SAU LIVRARI INTRACOMUNITARE SERVICII

Mesajde BODOR LEVENTE » Mie 31 Mai, 2017 5:50 am

Buna ziua.Ar fi oportun adugarea la date firma a posibilitatii introducerii codului special de tva pentru neplatitori de tva, deoarece firma obtine un cod special de tva pentru prestari servicii intracomunitare diferit de codul fiscal al firmei, iar la intocmirea declaratiei 112 se foloseste codul fiscal al firmei, iar la declaratia 390 se utilizeaza codul special de tva si acest lucru trebuie facut in momentul de fata manual(modificare cod fiscal manual pentru declaratii)

Avatar utilizator
administrator
Administratorul site-ului
Mesaje: 124
Membru din: Mar 18 Oct, 2016 4:41 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COD SPECIAL ACHIZITII SAU LIVRARI INTRACOMUNITARE SERVICII

Mesajde administrator » Mie 31 Mai, 2017 9:04 am

vom adauga acest camp in urmatorul update...
:: Sasorysoft :: True software sells itself !


Înapoi la “Propuneri de modificari si adaugari de facilitati noi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator