CONTRACT CU TIMP PARTIAL

:: sugestii si exemple in utilizarea EasyCont
:: organizarea actelor in EasyCont in functie de profilul firmei
:: solutii contabile si aplicarea acestor solutii in EasyCont
Reguli forum
:: limbajul in acest forum va fi unul civilizat, userii limitandu-se la discutarea aspectelor tehnice si contabile ale programelor Sasorysoft.
:: orice manifestare necivilizata (defaimare, agresiune verbala , injurii , comportament neadecvat, comentarii in afara topicului sau a programelor Sasorysoft, reclama abuziva pentru alte produse sau servicii, prezentarea de produse software care nu sunt proprietatea Sasorysoft, etc...) va duce imediat la stergerea contului userului respectiv si interzicerea accesului acestuia in viitor pe acest forum.
Avatar utilizator
BODOR LEVENTE
Mesaje: 52
Membru din: Mie 26 Oct, 2016 6:23 am
Localitate: TOPLITA
Contact:

CONTRACT CU TIMP PARTIAL

Mesajde BODOR LEVENTE » Mie 20 Sep, 2017 5:29 am

In cazul unui contract de munca cu timp partial care trece in cursul lunii la norma intreaga cum se procedeaza corect in program?
Spre exemplu un salariat cu 4 ore trece in cursul lunii august la 8 ore incepand cu data de 15.08.2017.Cum operam in program : la timp partial trecem incheiere contract cu 14.08.2017 si introducem inca o data salariatul cu data incepere 15.08.2017 cu 8 ore?

Avatar utilizator
administrator
Administratorul site-ului
Mesaje: 124
Membru din: Mar 18 Oct, 2016 4:41 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CONTRACT CU TIMP PARTIAL

Mesajde administrator » Mie 20 Sep, 2017 7:53 am

Da. Inchideti primul contract si il deschideti cu aceeasi data cu datele noi.
:: Sasorysoft :: True software sells itself !


Înapoi la “Utilizare Easycont”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori